Weldon Sp. z o.o. | 39-102 Brzezówka 90A
tel.: +48 14 646 67 03, +48 14 646 67 05, |www.weldon.plexport@weldon.pl

Kontenery biurowe | mieszkalne | socjalne | budynki modułowe | konstrukcje stalowe | ekrany akustyczne | Polska.


O Firmie Weldon Sp. z o.o.

Weldon Sp. z o.o. to firma działająca w branży budowlanej i stalowej. Siedziba Firmy i główny, otwarty w 2010 roku nowoczesny zakład produkcyjny znajduje się w południowo wschodniej Polsce w miejscowości Brzezówka koło Ropczyc. Oprócz tego Firma prowadzi działalność w oddziale produkcyjnym na terenie miasta Dębica gdzie posiada własną ocynkownię konstrukcji stalowych. Oba zakłady produkcyjne zlokalizowane są tuż koło autostrady A4 i linii kolejowej. Spółka jest również większościowym udziałowcem producenta domów szkieletowych na bazie lekkiego szkieletu stalowego – Firmy AmTech. W chwili obecnej Weldon Sp. z o.o. łącznie zatrudnia ponad 550 pracowników. Moce produkcyjne w obróbce stali wynoszą obecnie do 400 ton miesięcznie i planowane jest ich zwiększenie w najbliższym czasie.Oferta Firmy:
Główne produkty Firmy Weldon to kontenery i budynki modułowe, konstrukcje stalowe oraz ekrany akustyczne. Firma posiada także własną ocynkownię.

kontemery i budynki modułowe konstrukcje stalowe ekrany akustyczne
Kontenery i budynki modułowe Konstrukcje stalowe Ekrany akustyczne

Kontenery biurowe, mieszkalne, socjalne, budowlane, portiernie i szatnie z kontenerów, budynki modułowe, budownictwo modułowe, szkoły przedszkola z kontenerów. Kontenery sanitarne, szatnie i umywalnie w kontenerach, przenośne ubikacje, węzły sanitarne. Kontenery techniczne, kontenery specjalistyczne, kontenery magazynowe, kontenery morskie

Obecnie Firma w podstawowej ofercie posiada kilkanaście rodzajów kontenerów: budowlanych, socjalno-biurowych, sanitarnych, mieszkalnych, portierni i stróżówek. Wszystkie kontenery mogą także występować w indywidualnie wykonywanych konfiguracjach ścian, okien, drzwi, schodów i innych elementów wyposażenia. W rekordowym 2008 roku wyprodukowaliśmy ponad 3000szt. kontenerów, co czyni nas jednym z największych producentów kontenerów w naszym regionie Europy. Posiadamy duże doświadczenie w realizacji budynków modułowych z kontenerów - przy pomocy własnych ekip montażowych zrealizowaliśmy dotychczas kilkadziesiąt takich inwestycji na terenie Polski i Unii Europejskiej. Wśród nich są także szkoły i przedszkola z kontenerów oraz zaplecza biurowe dla dużych Firm.

Kontenery biurowe produkowane przez Weldon Sp. z o.o. wykorzystywane są najczęściej przez pracowników i firmy budowlane jako zaplecza socjalne na budowach lub inwestycjach prowadzonych z dala od miejsca działalności firmy budowlanej. W kontenerach biurowych organizowane są zaplecza i biura budowy, szatnie dla pracowników, a po wyposażeniu w łóżka i meble kontenery służą jako pokoje do spania dla pracowników budowlanych. Tak wyposażone kontenery nazywane są kontenerami mieszkalnymi. Najczęściej są łączone w większe budynki z kontenerami sanitarnymi (ubikacjami, umywalniami i prysznicami).

Kontenery biurowe oferują przestrzeń do niemal dowolnego zagospodarowania - pojedynczy kontener dysponuje ponad 13 m2 powierzchni użytkowej i 32m3 kubatury. Kompletne wyposażenie wszystkich kontenerów w okna, drzwi, instalację elektryczną, instalację grzewczą, pozwala na ich użytkowanie w zasadzie od momentu ustawienia lub po ewentualnym podłączeniu do źródła zasilania w prąd elektryczny. Kontenery można ze sobą zestawiać i łączyć w większe budynki – aby uzyskać większą przestrzeń sąsiadujące kontenery wykonuje się bez stykających się ścian a połączenia kontenerów izoluje wełną mineralną i maskuje obróbkami blacharskimi. W ten sposób powstają budynki modułowe, które z powodzeniem mogą być używane jako biura dla firm produkcyjnych, handlowych, usługowych, projektowych i innych na stałe lub tymczasowo, a nawet szkoły lub przedszkola. Tak powstałe budynki z kontenerów w razie potrzeby można również demontować i przenosić w inne miejsce lub zwiększać i zmniejszać ich powierzchnię. Bardzo ważną cechą budynków modułowych z kontenerów jest niezwykle krótki czas oddania ich do pełnego użytkowania.

Dzięki solidnej konstrukcji i modułowym, powtarzalnym wymiarom kontenery bardzo często wykorzystywane są jako obudowy lub pomieszczenia na różnego rodzaju maszyny, urządzenia lub nawet całe sterownie. Instalowane są jako część istniejącej infrastruktury lub dostawiane w razie potrzeby do już istniejących lub nawet działających instalacji. Kontenery umożliwiają także zainstalowanie urządzeń u producenta, ich uruchomienie i ew. zestrojenie a następnie transport w miejsce docelowego użytkowania, szybkie podpięcie i uruchomienie. Takie kontenery określane są mianem kontenery techniczne. Produkowane są najczęściej na konkretne zamówienie i w zasadzie standardowe są tylko wymiary zewnętrzne. Bardzo często są wyposażane w różne dodatkowe elementy związane z instalowanymi urządzeniami: szerokie drzwi serwisowe, dodatkowe otwory techniczne w ścianach, specjalnie projektowane wydajne instalacje elektryczne itp.

Kontenery a przede wszystkim budynki modułowe w zależności od potrzeb często są wyposażane w różnego rodzaju dodatkowe urządzenia: klimatyzatory, urządzenia kuchenne, różne sanitariaty: np. dla osób niepełnosprawnych, schody wewnętrzne lub zewnętrzne, platformy i podesty, dodatkowe ściany działowe, dodatkowe okna lub nawet przeszklenia całych ścian. Kontenery dostarczamy we wskazane przez klienta miejsce, oferujemy ew. montaż, oraz zapewniamy późniejszy serwis.

kontenery biurowe kontenery biurowe biuro z kontenerów
szkoła z kontenerów szkoła z kontenerów szkoła z kontenerów

Konstrukcje stalowe, konstrukcje hal i magazynów, hale produkcyjne, hale magazynowe, hale modułowe

Firma posiada nowoczesny park maszynowy przystosowany do produkcji konstrukcji stalowych i doświadczonych, wykwalifikowanych spawaczy. Posiadane maszyny to mi. nowoczesny robot spawalniczy i dwie wielofunkcyjne zautomatyzowane jednostki wiercąco-tnące do konstrukcji stalowych wraz ze śrutownicami. Stanowiska spawalnicze oferują możliwość wykonania blachownic. Całości dopełnia własna malarnia i ocynkownia konstrukcji stalowych pozwalająca cynkować elementy o maksymalnych wymiarach 6500x1400x2400mm i ciężarze jednostkowym do 3 ton. Możliwości produkcyjne ocynkowni to do 100 ton konstrukcji na dobę. Firma posiada Świadectwo Kwalifikacyjne nr 224/1074/IV/2012 Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dzięki któremu może prowadzić produkcję i prace spawalnicze przy wykonaniu, montażu i remontach konstrukcji stalowych klasy 1, 2 i 3 według normy PN-M-69008 oraz stalowych konstrukcji budowlanych z uwzględnieniem wymagań normy PN-B-06200. Posiadamy także Certyfikat Jakości wg EN ISO 3834-2 a nasi pracownicy Dyplom International Welding Engineer.

Oferujemy wykonanie spawanych konstrukcji stalowych cynkowanych i/lub malowanych wg zamówienia klienta, dostarczenie ich na miejsce budowy a także montaż. Posiadamy wszystkie niezbędne urządzenia (transport, dźwigi, podnośniki) do kompleksowej obsługi nawet bardzo dużych Inwestycji. Nowością w naszej ofercie są modułowe konstrukcje hal – dzięki unifikacji poszczególnych części konstrukcji stalowych udało nam się zmniejszyć koszty stali przeznaczonej do wyprodukowania hali stalowej oraz skrócić czas wykonania konstrukcji stalowej.

konstrukcje stalowe konstrukcje hal konstrukcje stalowe
konstrukcje stalowe konstrukcje stalowe hale magazynowe

Ekrany akustyczne, bariery dźwiękochłonne, Zielona ściana, szklane ekrany akustyczne

Produkowane przez Weldon Sp. z o.o. ekrany akustyczne służą do wznoszenia barier dźwiękochłonnych przy drogach i autostradach redukujących hałas uliczny do wymaganego normami poziomu. Wznoszone są najczęściej wraz z nowo budowanymi drogami i autostradami, a także przy istniejących szlakach komunikacyjnych przy okazji ich remontów lub modernizacji. Ze względu na bardzo dobre parametry akustyczne: izolacyjność i pochłanialność dźwięku mogą również służyć do wykonania ekranów akustycznych np. w postaci ogrodzeń wokół fabryk i obiektów przemysłowych emitując hałas o natężeniu przekraczającym dopuszczalne normy. Służą także do wykonania różnego rodzaju obudów lub ustrojów akustycznych mających na celu odizolowanie akustyczne maszyn lub urządzeń emitujących hałas.

Na produkowane panele akustyczne posiadamy Aprobaty Techniczne Instytutu Dróg i Mostów numer AT/2012-02-2861 i AT/2011-02-2743/1 oraz certyfikat CE dopuszczający ekrany do stosowania na terenie całej Unii Europejskiej. Oprócz ekranów Zielona Ściana w ofercie posiadamy również ekrany akustyczne ze szkła akrylowego montowane w miejscach w których wymagana jest przeźroczystość ekranu akustycznego. Panel akustyczny Zielonej Ściany składa się odpornej na korozję ocynkowanej ramy wraz z zabezpieczającą z zewnątrz powierzchnię ekranu siatką stalową i wypełnienia izolującego i pochłaniającego falę dźwiękową. Powierzchnia ekranu osłonięta jest zieloną siatką z tworzywa sztucznego zapewniającego estetykę oraz zabezpieczającą wypełnienie ekranu akustycznego.

Panele akustyczne Zielona Ściana wykonywane są w kilku standardowych rozmiarach dostosowanych do konstrukcji wsporczej i w kilku podstawowych grubościach. Oprócz ekranów akustycznych oferujemy także pozostałe elementy infrastruktury drogowej – słupy wsporcze do ekranów akustycznych, bramy, przejścia i łączniki.

ekrany akustyczne ekrany akustyczne ekrany akustyczne
ekrany akustyczne montaż ekranów akustycznych ekrany akustyczne

Ocynkownia Dębica

Firma Weldon Sp. z o.o. posiada nowoczesną ocynkownię zajmującą się cynkowaniem konstrukcji stalowych i innych elementów ze stali w celu ich zabezpieczenia przed korozją. Cynkowanie jest najlepszą, najtrwalszą i przy tym stosunkowo tanią metodą walki z korozją stali. Często jest wymagane jako jedyne skuteczne i długoletnie zabezpieczenie elementów stalowych np. zbiorników stalowych lub barier drogowych. Ocynkowania Dębica wyposażona jest w wanny cynkownicze pozwalające na cynkowanie elementów o maksymalnych wymiarach 6500x1400x2400mm i ciężarze jednostkowym do 3 ton. Moce przerobowe to do 100 ton konstrukcji na dobę.

ocynkowania cynkowanie ogniowe